【بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران❤️ 】دکتر سید علی شمسا

بهترین جراح مغز و اعصاب تهران دکتر سید علی شمسا.dralishamsa.com

بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران(The best neurosurgeon):

قصد ما در این مطلب این است که به شما بگوییم چه کسی بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران می باشد؟ عارضه های مغز و اعصاب یکی از آزاردهنده ترین عارضه هایی هستند که افراد در طول زندگی ممکن است متحمل شوند. مغز و اعصاب دو ساختار بسیار حساس هستند که برای انجام عمل های جراحی مربوط به این ساختار ها باید از تجربه و مهارت پزشکی کاربلد بهره برد. این را بدانید که بدلیل حساسیت هایی که مغز و نخاع دارند دوره آموزشی که متخصصان این حوزه می بینند طولانی تر می باشند. به همین دلیل سوال پرتکراری که بسیاری از افراد می پرسند این است بهترین جراح مغزو اعصاب در تهران کیست؟

دکتر سید علی شمسا ، جراح مغز و اعصاب ، دیسک و ستون فقرات و کارشناس برنامه طبیب شبکه ۳ ،با داشتن بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی موفق یکی از بهترین و با تجربه ترین پزشک های مغز و اعصاب در تهران هستند.

شما می توانید به صورت رایگان تصویر MRI  خود را ارسال کنید تا دکتر شمسا آن را بررسی کند .

پیشنهاد میکنیم از ۲ فیلم نظرات بیمار + ۲ صوت توضیحات دکتر شمسا در این صفحه، حتما بازدید کنید.
در این قسمت ↓↓↓ میتوانید صوت دکتر سید علی شمسا (جراح و متخصص مغز و اعصاب ، دیسک و ستون فقرات) در مورد تنگی کانال نخاعی را گوش کنید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند

درباره پخش ویدیو بیمار با تنگی کانال گردن دکتر علی شمسا-https://dralishamsa.com/

متخصص مغز و اعصاب به چه کسی می گویند؟

به فردی که در حوزه درمان و سلامت آموزش های تخصصی را در حوزه مغز و اعصاب دیده است و تحصیلات آکادمیک را در این باره گذرانده است متخصص مغز و اعصاب می گویند. به بیان بهتر این افراد تخصص کافی درباره ساختار دستگاه عصبی مرکزی و البته بیماری های مرتبط با آن دارند. البته که اقداماتی که در حوزه مغز و اعصاب از سوی این افراد انجام می شود بسیار متنوع می باشد. در ادامه برای شما درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران چه کسی است؟

<<شما می توانید مشکل یا بیماری خود را از طریق بخش ارسال تصاویر MRI برای دکتر شمسا به صورت رایگان ارسال کنید تا هم شما را در مورد بیماری ستون فقرات خود راهنمایی کنند هم هزینه هر عمل و بیمه های مختلف را برای شما بازگو کنند.نکته قابل توجه :تمامی عمل های دکتر شمسا با هزینه اعلام شده توسط دولت انجام میشود.>>

بهترین جراح مغز و اعصابwww.dralishamsa.com ۲-

مهم ترین ویژگی های بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران

اولین گامی که برای درمان مشکلات مربوط به مغز واعصاب باید بردارید شناخت انتخاب پزشک متخصص است. باید بدانید که بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران دارای چه مشخصه هایی می باشد. متخصص مغز و اعصاب درباره زمینه های تشخیصی و البته درمانی بیماری های مغز و اعصاب باید دارای اطلاعات کاملی باشد. این فرد باید بتواند به خوبی درباره عارضه های مربوط به دستگاه عصبی مرکزی تشخیص های مناسب را داشته باشد و البته بعد از تشخیص عارضه روش درمانی مناسب را اتخاذ کند.

تا زمانی که فرد از دانش کافی برخورد نباشد نمی تواند عارضه های مربوط به سیستم عصبی مرکزی را تشخیص دهد. برای درمان عارضه های مربوط به مغز و اعصاب اولین گامی که باید پزشک متخصص بردارد تشخیص درست می باشد. اما درباره برخی از ویژگی های بهترین جراح مغزو اعصاب در تهران توضیحات کامل تری را در ادامه خواهیم داد.

برخورداری از تجربه بالا

کمی قبل تر درباره حساس بودن ساختار دستگاه عصبی مرکزی صحبت کردیم. برای همین عمل های جراحی این ناحیه باید توسط افرادی صورت گیرد که تجارب و مهارت کافی را در این باره داشته باشند. چیزی که کمک می کند پزشک این جراحی بسیار حساس و چه بسا پرریسک را انجام دهد پشتوانه علمی بسیار زیاد و بالای اوست. درصورت برخورداری از چنین پشتوانه ای می توان انتظار بهبودی و خلاص شدن از شر این درد ها را داشت.

دکتر سید علی شمسا با داشتن بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی موفق از بهترین جراحان مغز و اعصاب در تهران بشمار می ایند.

درباره پخش ویدیو بیمار با کمر درد شدید دکتر شمسا-https://dralishamsa.com/

فعالیت در باامکانات ترین مراکز درمانی

برای دریافت بهترین خدمات پزشکی از جمله جراحی مغزو اعصاب باید به سراغ پزشکانی بروید که در مراکز درمانی بسیار مجهز فعالیت می کنند. هرچه پزشک از امکانات بیشتری برخوردار باشد به تبع کارش برای درمان راحت تر است. باید ابزارآلات نوین از سوی متخصص بکارگرفته شوند تا احتمال نتیجه مطلوب بالا رود. البته که عمل های مربوط به ستون فقرات و مغز و اعصاب انواع مختلفی دارند. به همین دلیل تجهیزات مختلفی برای انجام این عمل ها نیاز است.
در ادامه به ویژگی های بیشتر بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران اشاره میکنیم.

تنگی کانال نخاعی گردن از زبان دکتر سید علی شمسا

بیماری هایی که بهترین جراح مغز و اعصاب درمان می کند:

کمی قبل تر گفتیم که عارضه های مربوط به مغز و اعصاب تنوع بالایی دارند. به بیان بهتر دایره چالش هایی که یک جراح مغزو اعصاب ممکن است پیش رو داشته باشد بسیار گسترده و وسیع می باشد. در ادامه مهم ترین بیماری هایی که بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران می تواند درمان کند را خدمت شما عنوان خواهیم کرد:

 •  برطرف کردن بیرون زدگی دیسک در ستون فقرات کمر
 •  درمان عارضه خطرناک سکته مغزی
 •  درمان عارضه های مربوط به بلندترین عصب بدن یعنی سیاتیک
 •  درمان بیماری خطرناک صرع که حملات عصبی وحشتناکی را در پی دارد
 •  برطرف کردن طیفی از درد های ناحیه سر
 •  برطرف کردن شدیدترین سرگیجه ها
 •  برطرف کردن هرگونه درد که مربوط به ناراحتی های ناحیه مغز و یا نخاع می باشد
 •  درمان هرگونه عارضه ای که سبب می شوند اعصاب بدن تحت فشار قرار گیرند.
 •  درمان درد های ناحیه سر که به دلیل تومور های مغزی بروز می کنند.
 •  جراحی های ناحیه ستون فقرات به منظور برطرف کردن هر عارضه ای که سبب می شود ستون فقرات از حالت عادی
 • خارج شود.
 •  درمان هرگونه کاهش قطر در کانال های نخاع که به تنگی کانال نخاعی شهرت دارد.
 •  برطرف کردن انواع تشنج
 •  حل مشکلات افازی یا همان به زبان فارسی زبان پریشی

چه زمانی به بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران نیاز داریم؟

درصورتی که خود و یا یکی از نزدیکان از علائم آزاردهنده ای برخوردار هستید که احتمال می دهید ریشه آن مربوط به سیستم عصبی مرکزی باشد درصورت به طول انجامیدن و یا اختلال در کار های روزانه به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید. متخصصان مغز و اعصاب به خوبی دربرطرف کردن بیماری های این سیستم مسلط هستند. از جمله این بیماری ها می توان به صرع, سکته مغزی و … اشاره کرد. مهم ترین مواردی که شما را نیازمند مراجعه به بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران می کنند شامل موارد زیرند:

افراد به چه دلیل به پزشک مغز و اعصاب مراجعه می کنند؟

مهم ترین موردی که سبب می شود متخصص مغز و اعصاب به علت بیماری شما پی ببرد یک معاینه دقیق می باشد. به گفته بهترین پزشک مغز و اعصاب در تهران چند نشانه در افراد سبب مراجعه آن ها به مطب می شود. این  نشانه ها به شرح زیرند:

درد شدید در ناحیه سر

درصورتی که به دلیل بیماری هایی مانند میگرن از سردرد های شدید رنج می برید بهتر است برای دیدار با یک پزشک مغز و اعصاب برنامه ریزی کنید.به خصوص اگر درمان های قبلی شما پاسخگو نباشد باید به سراغ یک پزشک متخصص مغز و اعصاب در سریع ترین زمان بروید.

بروز درد های مزمن

اگر درد های شما به کمک درمان های ساده امکان بهبودی ندارند متخصص مغز و اعصاب باید انتخاب اصلی شما باشد. چرا که این احتمال وجود دارد که این درد ها ریشه در دستگاه عصبی داشته باشد. بنابراین درد شدیدی که بیش از اندازه به طول انجامیده است را جدی بگیرید.

سرگیجه

شاید بسیاری از افراد به سرگیجه به عنوان یک مشکل ساده نگاه کنند. البته که این مشکل گاهی ممکن است خیلی کوتاه مدت بروز کند. اما درصورتی که این مشکل بیش از اندازه به طول بیانجامد آن موقع است که باید فکری کرد. مشکل در حفظ تعادل گاهی اوقات ممکن است به دلیل بروز تومور های مغزی باشد. به همین دلیل بهتر است درصورت تجربه سرگیجه های شدید سریعا به بهترین پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید.

سوزن سوزن شدن و بی حسی

درصورتی که در یک سمت بدن خود بی حسی و یا سوزن سوزن شدن را تجربه می کنید بهتر است به فکر مراجعه به متخصص مغز و اعصاب باشید. چرا که این احتمال وجود دارد سکته مغزی سبب بروز این علائم شده باشد.

بهترین جراح مغز و اعصابwww.dralishamsa.com ۲-

مشکل در حرکت

گاهی اوقات افراد هنگام حرکت روی پاهای خود دچار مشکل می شوند. به علاوه اینکه لرزش و یا تکان های نا به جایی که در پا ایجاد می شود هم می تواند خبر از مشکلات پا بدهد.

اختلالات حافظه

گاهی اوقات افراد ممکن است به عارضه هایی مانند فراموشی های زودرس و غیرمعمول دچار شوند. به علاوه اینکه تغییر شخصیت و یا مخلوط کردن خارج از اصول مشکلات نیز در افراد ممکن است رخ دهد. اگر در شما و یا عزیزانتان چنین عوارضی بروز کرده اند بهتر است هرچه سریع تر خود را به بهترین دکتر مغز و اعصاب معرفی کنید.

تنگی کانال نخاعی-https://dralishamsa.com/

تنگی کانال نخاعی کمر از نوع جانبی

نوعی حفره استخوانی در ساختار ستون مهره ها به نام سوراخ بین مهره ای وجود دارد که اعصاب نخاعی امکان عبور از بین دو حفره مجاور را دارا می باشند. درصورتی که این سوراخ ها در یک یا چند مورد باریک می شوند به این وضعیت تنگی جانبی کانال نخاعی در گردن و کمر گفته می شود. در این صورت رشته عصبی نخاع دارای فضای کمتری برای عبور می باشد.فشرده شدن این اعصاب سبب بروز عوارض این بیماری می شود. به بیان بهتر عملکرد نخاع مختل می شود. این نوع تنگی کانال نخاعی علاوه بر کمر در بخش های دیگری مانند گردن و سینه نیز ممکن است رخ دهد. اما در رایج ترین حالت در ستون فقرات کمر رخ می دهد.

تنگی کانال نخاعی

گاهی اوقات در کمر و یا گردن شاهد این هستیم که کانال های نخاعی تنگ می شوند. این مشکل به دلایل مختلفی ممکن است بروز کند. از بیرون زدگی خار های استخوانی گرفته تا فشاری که سایر ساختار ها ممکن است به نخاع وارد کنند, همه و همه افراد را دچار عوارضی مانند بی حسی و یا ضعف و یا درد های شدید می کنند. بنابراین اگر شما هم علائم این عارضه دردناک را دارید در اسرع وقت به بهترین پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید.

درمان تنگی کانال نخاعی دکتر سید علی شمسا

دیسک کمر

قطعا نام دیسک کمر را دست کم یکبار شنیده اید. می دانید که یکی از شایع ترین عارضه هایی که در ناحیه ستون فقرات کمر رخ می دهد دیسک کمر می باشد. این عارضه در هر سنی ممکن است خود را نشان دهد. درمان های مختلفی برای بیماری هایی مانند تنگی کانال نخاعی و یا دیسک کمر مطرح باشند. اما قطعا جراحی آخرین درمان می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی مغز و اعصاب

چیزی که سبب می شود دوره نقاهت شما سریعا طی شود و در زمان سریع تری به زندگی عادی بازگردید رعایت نکات مراقبتی می باشد. اما گاهی اوقات افراد به این اصل بسیار مهم توجهی ندارند. همین امر سبب می شود مدت زمان بهبودی کامل شما طولانی تر بشود. درصورتی که نسبت به نکات مراقبتی بی توجه باشید چه بسا بسیاری از عمل های جراحی نیاز به تکرار داشته باشند. برای نمونه از بین چنین عمل هایی می توان به عمل تنگی کانال نخاعی اشاره کرد. در ادامه به مهم ترین نکات مراقبتی بعد از عمل جراحی مغز و اعصاب اشاره خواهیم کرد.

کار سنگین ممنوع است!!

فشار آوردن به بدن و به خصوص محل های جراحت اشتباه ترین کاری است که فرد بعد از عمل می تواند انجام دهد. درصورتی که با فعالیت های سنگین به زخم شما فشار وارد شود زخم و جراحت شما کاملا به روز اول بازمیگردد و تمامی نشانه های بهبودی از بین می روند. به طوری که خون ریزی شدید هم ممکن است شما را بسیار آزرده کند. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم از فعالیت های سنگین مانند بلندکردن اجناس سنگین و یا دویدن های سریع بعد از عمل خودداری کنید.

دور سیگار و الکل را خط بکشید!!

این توصیه ای است که فقط از ما نمی شنوید!! بله هر جراحی پیش و پس از جراحی از شما می خواهد دور این مواد مخرب را خط بکشید. بنابراین اگر به این مواد وابستگی دارید حداقل دو هفته پیش از عمل و مدتی پس از عمل به سراغ این مواد نروید. قطعا ارزش سلامتی شما بیش از اینهاست که بخواهید با استعمال دخانیات و الکل آن را تحت شعاع قرار دهید!!!

ارتباط با پزشک خود را حفظ کنید!!!

روند بهبودی و تسریع و کند شدن آن باید از سوی پزشک مورد بررسی قرار گیرد. پزشک وضعیت شما را چک می کند و درصورت وجود موارد خاص اقدام به تجویز دارو های مناسب می کند. بنابراین مرتب پیگیر وضعیت سلامتی و پیشرفت آن از طریق دکتر خود باشید.

  دکتر سید علی شمسا (www.dralishamsa.com)تمرین حرکتی

برنامه های فیزیوتراپی را از یاد نبرید!!!!

هرچند داشتن استراحت کافی بسیار برای شما ضروری است, اما نباید از یاد برد که بی تحرکی بیش از اندازه هم بدن شما خشک می کند. به بیان بهتر قدرت عضلات شما از بین خواهد رفت. به همین دلیل توصیه می کنیم برای داشتن برخی اقدامات تحرکی مانند پیاده روی و یا نشستن و بلند شدن و البته خوابیدن صحیح آموزش های لازم را از فیزیوتراپ خود دریافت کنید.

سخن آخر

تمام مواردی که درباره بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران باید توضیح داده می شد را خدمت شما شرح دادیم. بهترین جراح مغز و اعصاب می تواند با استفاده از سابقه و تجربه ای که دارد درد و ناراحتی های شما را به سادگی تسکین دهد. درمقابل یک پزشک بی تجربه و کارنابلد ممکن است سبب افزایش علائم ناراحت کننده در شما شود. آن هم در ناحیه ای که آسیب به آن عواقب خطرناکی مانند فلج شدن را در پی دارد.

دکتر سید علی شمسا
جراح و متخصص مغز و اعصاب , دیسک و ستون فقرات
عضو انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران و اروپا
بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی موفقیت آمیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میتوانید آن را به اشتراک بگذارید